Gabinet Terapii Dzieci „Zmysł” używa do terapii wyłącznie sprzętu przetwarzającego dźwięk w sposób analogowy firmy PROTEAC Besson of Switzerland.
Sprzęt ten jest produkowany zgodnie z założeniami prof. A. A. Tomatisa, twórcy metody stymulacji audio-psycho-fonologicznej.
Nie stosujemy w terapii żadnych „uproszczonych” wersji sprzętu opartego na technologii cyfrowej (MP3, MP4, gotowych nagrań na płytach CD do odtwarzania w warunkach domowych, itp.)

PROTEAC Besson of Switzerland:

 

Wykorzystywany podczas terapii materiał dźwiękowy zapisany jest w wysokiej jakości cyfrowej. Następnie zostaje przetworzony za pomocą „elektronicznego ucha” w sposób analogowy. Elektroniczne ucho filtruje dźwięki, jak też włącza je i wyłącza.

 

 

Podczas terapii wykorzystuje się specjalne słuchawki, które poza tradycyjnymi głośnikami na uszach, wyposażone są w wibrator kostny umieszczony na szczycie głowy. Wysłuchiwane dźwięki przenoszone są zatem zarówno drogą powietrzna, jak i kostną. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci lub dzieci z zaburzonym rozwojem, które szybciej i lepiej odbierają bodźce słuchowe drogą kostną, czyli poprzez całe ciało.